Z NARAVNIMI ÄŒISTILI ÄŒISTIMO ZDRAVO.

Čeprav ste prepričani, da brez gore detergentov ni čistega doma, ni tako. Povsem enak učinek imajo naravna sredstva. Katera so najučinkovitejša?

Jabolčni olupek čisti aluminij

Jabolčni olupek položite v aluminijasto posodo in dodajte toliko vode, da ga prekrije. Na posodo poveznite pokrovko in vodo segrejte do vrelišča. Pokrov nato odstranite in pustite, da se tekočina nekoliko ohladi. Na koncu vsebino odstranite in posodo osušite. Presenečeni boste, saj bo bleščeče čista!

Vodka za hišne rastline

Ne, ne boste jih z njo zalivali. V učinkovito pomoč vam bo v boju proti listnim ušem. Rastlino najprej obrišite z mokro krpo, nato pa v vodko namočite tkanino in z njo natrite prizadete dele.

Olje in limonin sok za sijoče pohištvo

Običajno jedilno olje pomešajte z limoninim sokom v razmerju 2 : 1. Priskrbite si še mehko bombažno krpo in loščenje se lahko začne!

Kis in limona za čisto mikrovalovko

V posodi zmešajte pol skodelice vode in pol skodelice destiliranega kisa. Posodico postavite v mikrovalovno pečico in jo za dve minuti vključite. Kisla para je izjemno učinkovita v boju z zapečenimi in mastnimi madeži. Enak učinek boste dosegli, če boste v liter vode narezali tri limone. Posodo postavite v pečico in jo prižgite za dve do tri minute ter je ne odpirajte vsaj 10 minut. Limonina para bo razgradila vse madeže.

Odstranjevanje nalepk s steklene embalaže

Seveda bi steklene vaze radi ponovno uporabili, a nalepke z njih je včasih izjemno težko odstraniti. Lažje bo, če si boste pomagali s kisom. Vanj namočite tkanino in jo položite na etiketo. Pustite nekaj minut in trdovratno lepilo boste zlahka odstranili.

Sol čisti vinske madeže s preprog

Vlažen madež natrite s soljo in pustite nekaj minut, nato pa ga izperite s hladno vodo. Po potrebi postopek večkrat ponovite.

Soda bikarbona čisti fuge

Zmešajte vodo in sodo bikarbono, da dobite gosto zmes. S ščetko jo utrite v fuge, pustite nekaj minut, nato pa jo izperite.

Soda in kis tudi za odtoke

Imate zamašene odtoke? Tudi pri tej nevšečnosti si lahko pomagate s sodo bikarbono: pol skodelice je posujte na odtok, čeznjo pa prelijte polovico skodelice alkoholnega kisa. Odtok zaprite, počakajte 15–20 minut in vanj spustite vročo vodo. Učinek bo več kot zadovoljiv.

WordPress Themes